Lütfen bekleyin..

Muhtarlar toplantısı yapıldı

01 Ekim 2018, 18:26 - Okunma: 149

Mahalle muhtarları toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 Toplantıya, Vali Deniz’in yanı sıra kamu kurum yöneticileri ile ilimiz merkez mahalle muhtarları katıldı. Vali Ahmet Deniz’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda; İlimizin genel sorunlarının yanı sıra uyuşturucu ile mücadele, ilimizde eğitim alanında yürütülen çalışmalar ve muhtarların talep ve istekleri görüşüldü.  
İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA, UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE “UYUMA PROJESİNİ” HAYATA GEÇİRDİ”
Ülke genelinde uyuşturucu ile mücadele için İçişleri Bakanlığınca başlatılan, “Uyuma” Projesini değinen Vali Deniz, uyuşturucu ile mücadelede vatandaşların etkin bir şekilde desteklerini almak ve farkındalık oluşturmak amacıyla projenin hayata geçirildiğini belirterek, vatandaşlarımızın, sokakta gördüğü veya karşılaştığı uyuşturucu ticareti suçunu, bu uygulamayı kullanarak güvenlik birimlerine bilgi verebileceklerini ifade etti.
 “ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM”
İlimizde eğitim alanında yürütülen çalışmalara değinen Vali Deniz, temel önceliğin eğitim olduğunu belirterek, ilimizde eğitim alanında önemli projelerin gerçekleştirildiğini, yürütülen bu projeler sayesinde ilimizin okul öncesi okullaşma oranında Türkiye’de örnek il konumuna geldiğini vurguladı.
İL HALK KÜTÜPHANESİ 
BİNASININ İHALESİ YAPILDI
İlimizde devam eden kamu yatırımlarına değinen Vali Deniz, eğitim, sağlık ve spor alanında ilimizde önemli yatırımların yapıldığını vurgulayarak, ilimizde 4 bin 500 metre kare alan üzerine yapılacak olan İl Halk Kütüphanesi binasının ihalesi yapıldığını belirtti.
İlimizde ve çevre illerde yaşanan anız yangınlarına değinen Vali Deniz, son yıllarda ilimizde anız yangınlarıyla mücadelede önemli oranda bir bilincin oluştuğunu belirterek, son günlerde Batman’ın, çevre illerde yaşanan anız yangınlarına maruz kaldığını, bunun önlenmesi için de gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade etti. Konuşmanın ardından mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerini dinleyen Vali Deniz, sorunların giderilmesi için ilgili kurum yöneticilerine gerekli talimatlarda bulundu. Toplantının sonunda katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür eden Vali Deniz, çalışmalarında başarılar diledi.

  • Bu haberi paylaşın:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Belediyesi yaz dönemi kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde haft..
Batman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada KPSS sınavı nedeniyle Nüfus M..
Batman Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü “Wê Hesab Neyê Dayîn” a..
Batman Çayı'nda akıntıya kapılan 2 kardeşin cesedi bulundu.
Mısır’ın ilk seçilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin vefatı nedeniyle Batm..
AK Parti Batman İl Başkanlığı, geçtiğimiz gün mahkeme salonunda hayatını ka..
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
YWJkdXJyYWhtYW5zZXZlbi5jb20=