Lütfen bekleyin..

“Arazileri başkaları adına geçirildi” iddiası

13 Ağustos 2017, 17:50 - Okunma: 242

​Yarım asırdır işlettikleri hazine arazilerinin başkalarının adına geçirildiğini iddia eden Batmanlı köylüler, yanlışın düzeltilmesini aksi takdirde istenmeyen şeylerin yaşanabileceğini ifade ettiler.

Batman merkeze bağlı Karayün (Koxikâ) köyü sakinleri, dedelerinin işlettiği ve yaklaşık 50 yıldan beri kullandıkları hazine arazilerinin kaydının başka kişilerin adına geçildiğini ileri sürerek duruma tepki gösterdiler. Batı Raman bölgesinde kalan ekili tarlalarının Milli Emlak Müdürlüğü’nden başkasının adına geçtiğini öğrendiğini öne süren köy sakinlerinden Fevzi Çelik, arazilerinin akrabalarının adına nasıl geçtiğini hakkında bir bilgisinin olmadığını söyledi. Yalancı bir şahit ile ekili arazisinin bir akrabasının üzerine tapulandığını iddia eden Çelik, yetkililerden durumun düzeltilmesini talep etti. Dedesi ve babası tarafından kendilerine kalan arazilerini şu ana kadar kullandıklarını ifade eden Çelik, “50 yıldır kendi sürdüğümüz arazi, hazine arazisidir. Arazileri sürdüğümüzün tespiti yapılabilmesi için 2 B kapsamında Milli Emlak’a dilekçelerimizi verdik. Her ne hikmet ise dilekçe ve telefon numaralarımız olduğu halde hiçbir şekilde köye memur gelmiyor. Daha sonradan duyduk ki keşifler yapılıyor. Yalnız arazide değil ofislerde yapılıyor. Arazilerimiz masa başında paylaştırılıyor. Başka kişilerin adına ve köyde hiç oturmayan kişilerin adına yaptırılmış. Arsa sahipleri olarak Milli Emlak’a itirazda bulunmak için geldik.” dedi.
“Burada ya rant ya da rüşvet var”
Arazilerinin bilinçli bir şekilde başkalarının adına geçirildiğini ileri süren Çelik, “Adına arazi tespit edilen kişiler de buradadırlar. Hiçbir şekilde kendisi o araziyi işlemediği halde onun adına yapılmış. Benim 20 yıllık fıstık bahçem başkası adına yapılmış. Adına yapılan şahıs benim akrabamdır. Akrabamın da hiçbir şeyden haberi yok, kendisi de buradadır. Başkasına da yalancı şahitlik yaptırıp imza attırılmış. Bunu sırf fitne çıksın diye yapıyorlar. Kardeşler veya akrabalar birbirini öldürsün diye yapılıyor. Milli Emlak Müdürünün yanına geldik, bu durumu izah ettik. Müdür bizi odasından kovdu. Bir belgem ve kanıtım yok ama bunlar eğer bir şekilde rant sağlamıyorsa niye bunlar böyle yapılıyor ve müdür odasından kovuyor? Müdürden bir açıklama bekliyoruz. Burada ya rant ya da rüşvet var.” diye konuştu.

  • Bu haberi paylaşın:
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Vali Hulusi Şahin , Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede’ye ve adli erkana i..
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Türkiye’de i..
TBMM 27. Dönem Meclis Başkanı İsmail Kahraman, bir dizi ziyaret ve inceleme..
Okul Müdürleriyle yapılan aylık bilgilendirme toplantıları İl Milli Eğitim ..
Türkiye Belediyeler Birliği ve Batman Belediye Başkanlığının iş birliğiyle ..
Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen TBMM 27. Döne..
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=