Lütfen bekleyin..

Semra Çelik

CUMA...

05 Aralık 2017, 17:50

Günlere karşı insanlarda nasıl bir alerji oluşturulur, nasıl bir karalama yapılır, nasıl bir zihniyet uyandırılır bunu geçtiğimiz günlerde gördük.
Herkes duymuştur.
Cumadan bahsediyorum. Kara cuma dedikleri algı operasyonuna, gelmeyin mi derim;
Yoksa siz mi müslümanlanların , yani bizlerin inaç değerlerine yapılan bir saldırıyı kınamayı tercih edersiniz?
Bana kalırsa cumaların hayırla yad edilmesinden çok namazlarında, niyazlarında olan insanlar camilerden alıkonulmak isteniyor.
Hatta islamdan soğutulmak isteniyor aşama aşama. Sinsice.
Nasıl olur demeyin ? 
Ama görünen köy de kılavuz istemez. Dinimizde cuma günü, cuma namazı saatinde mecburi işler dışında alışveriş, iş vs. bunlardan uzak kalmamız isteniyor.  Saadece bir iki saati kapsayan bir uygulama. O da bize sınırsız nimetler veren Rabb’imize karşı haftada bir az vakit olarak çok görülmemeli.
Her neyse demek istediğim,
Bu bir iki saat içinde esnaf zarar eder gibi bir mantık çıkarılmaya çalışılıyor.
Halbuki Yahudilerde cumartesi günü ve Hristiyanlarda pazar tam bir gün boyunca mecburi işler dışında hiçbir faaliyetle uğraşılması istenmiyor kendi dinlerince. 
Durum böyleyken neden kimse kalkıp da  işlerinden zarar etmek, satış yapamamak, kâr elde edememek gibi bir korkudan kara cumartesi ya da zararlı pazar gibi bir kavram üretmeye çalışmıyor ?  Bu dinlerde kutsal sayılan cumartesi ve pazar günü iş yapılmayan koskoca 24 saate değil de cuma günü cumadan bir iki saate takar ?
Ve bunu İslamda mübarek güne kara demekle uğraşır. Bunun iyi niyetli bir iş, eylem olmadığı aşikar. Bir an önce gelmemiz, bu tür psikolojik oyunların farkında olmamız gerekmektedir.
Artık haftalık bayramımız olan mübarek cumamıza, dil uzatanlara karşı sergilenecek en güzel tavır,
Onlara sözcüklerle ve durumuşla bir tokat çakmaktır. Şeytani düşüncelere kapılmakla meşgul olma cüretini taşıyanlara ise sözüm, eninde sonunda ilahi adalet tecelliği edeceği için ziyana uğramaktan korkun...

  • Bu haberi paylaşın:
Yazarın Diğer Yazıları
253 gün önce
312 gün önce
336 gün önce
361 gün önce
368 gün önce
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=