USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

500 YATAKLI HASTANENİN KAPASİTESİ ARTIRILACAK

Yeşiltepe mahallesinde Aile Sağlık Merkezi'nin açılışı yapıldı.

500 YATAKLI HASTANENİN KAPASİTESİ ARTIRILACAK
24-01-2024 15:56
24-01-2024 15:58
BATMAN
Google News

Törene Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve Serkan Ramanlı, İl Sağlık Müdürü Semih Canpolat ve kamu kurum müdürleri katıldı.

Burada konuşan Milletvekili Nasıroğlu, Türkiye'nin sağlık alanında çağ atladığını ve sağlık alanındaki sorunların büyük oranda çözüldüğünü söyledi.

Geçmiş dönemlerde bıçak parası adı altında hasta ve hasta yakınlarına kabus olan uygulamalar AK Parti hükümetlerince sonlandırılmıştır diyen Nasıroğlu "Artık kimse hastane kapılarında beklemiyor. Eskiden SSK olarak bilinen hastanedeki uzun kuyrukları hatırlıyorum. Hastane ve ilaç kuyrukları, bunlar adeta kabus gibiydi.  Bunları unutmak mümkün mü? Geçmişte hastası ve cenazesi hastanelerde rehin tutulan bir ülkeydik. O yıllardan bugünlere geldik” dedi.

Türkiye’nin sağlıkta çağ atladığını ve Avrupa standartlarının üstünde sağlık hizmeti verdiğini kaydeden Nasıroğlu “Ülkemiz güçlendikçe sağlık alanındaki talepleri de güçlü şekilde karşılıyor. Sağlık alanında yapılan reform niteliğindeki adımlar ortada. Hem bina yönüyle hem teknik anlamda. Halkımız, hizmetin en iyisini hak ediyor. Devletimiz, halkımıza Avrupa’dan da üst standartlarda sağlık hizmeti sunuyor. Bizler tüm paydaşlarımızla birlikte güzel bir birliktelik oluşturduk. Bu birlik ve beraberliğin Batman'ın geleceğiyle ilgili güzel sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Geçen senenin ortalarında Onkoloji Tanı Tedavi Merkezi'nin temelini attık. Kısa sürede bu tanı merkezinde de çok yol kat ettik. Bizler az konuşup çok çalışarak hızlı sonuçlar alıyoruz" dedi.

HASTANE KAPASİTESİ ARTIRILACAK

İnşaatı devam eden 500 yataklı hastanenin kapasitesinin artırılacağı müjdesini de veren Nasıroğlu “İnşaatı devam eden 500 yataklı hastanemiz için geçenler de Sağlık Bakanımız ile görüştük. Hastanemizi 720 yataklı devasa bir hastaneye dönüştüreceğiz. Yine inşaatı devam eden hastanemizin yanında yapılmasını planladığımız 25 bin metrekare alanı olan modern bir diş fakültesi içinde gerekli görüşmeleri yaptık. Yatırım programına alındı. İnşallah bu sene içerisinde temelini de hep beraber atacağız. Bu girişimler tıp fakültesinin de ilk adımıdır” ifadelerini kullandı.

12 PROJENİN TOPLAM MALİYETİ 1 MİLYAR 975 MİLYON

Batman'da 12 adet sağlık yatırımı projesinin devam ettiğini ve proje tutarının 1 milyar 975 milyon lira olduğunu ifade eden Nasıroğlu, Batman'da Bypass ameliyatlarının da sene başında yapılmaya başlandığını sözlerine ekledi. Bypass ameliyatı ile önemli bir sağlık ihtiyacının da giderildiğini belirten Nasıroğlu, dört hastanın sağlığına da kavuştuğunu aktardı.

Nasıroğlu “Kimse merak etmesin; bu yaptıklarımızla asla yetinmeyecek, koyduğumuz ufuk çizgisini her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyacağız” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA