USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

HÜDA PAR’DAN SİYER YARIŞMASI’NA DESTEK

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanlığı, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen ‘Onu Oku Onu Yaşa’ ödüllü Siyer Yarışması’na toplu kayıt yaparak destek verdi.

HÜDA PAR’DAN SİYER YARIŞMASI’NA DESTEK
18-01-2023 16:15
18-01-2023 16:16
Google News

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, beraberindeki partililer ile birlikte Peygamber Sevdalıları Vakfını ziyaret etti.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın ile Batman Koordinatörlerinden Nurettin Teymur tarafından karşılanan HÜDA PAR heyeti, Vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Merkez İlçe Başkanı Durmaz ve beraberindeki heyet ardından 12 Şubat'ta düzenlenecek ödüllü Siyer Yarışması'na katılmak üzere Vakfın yetkilileri aracılığıyla kayıtlarını gerçekleştirdi.

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Şerif Durmaz, yaptığı açıklamada herkesi Siyer Yarışması’na kaydolmaya çağırdı.

“YARIŞMAYI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Her yıl HÜDA PAR olarak Siyer Yarışması’na toplu olarak kayıt yaptıklarını anımsatan Durmaz “Bu kapsamda Peygamber Sevdalılarını ziyaret ettik. Ziyarette Vakfın çalışmaları hakkında bilgiler aldık. Malum Siyer Yarışması her yıl yapılıyor. Bizler de bu yarışmayı çok önemsiyoruz. Bunun sebeplerinden bir tanesi de toplumda Peygamber ahlakının yaygınlaşması için verilen çabadır” dedi.

“SORUNLARIN SEBEBİ PEYGAMBER AHLAKINDAN UZAKLAŞMADIR”

Son yıllarda toplumda, ailelerde, gençlerde ciddi sorun ve problemlerin meydana geldiğine işaret eden Durmaz, “Bunların sebeplerinden bir tanesi de Peygamber ahlakından uzaklaşmadır. Siyer Yarışması ve benzeri çalışmalar Peygamber ahlakının toplum tarafından bilinmesine vesile olacaktır. Bunun için Peygamber Sevdalıların yapmış olduğu bu Siyer Yarışması çalışmasını önemseyerek bunun halkımız tarafından desteklenmesi gerektiğini de düşünüyoruz. Önümüzdeki hafta kayıtlar sona erecek. Buradan halkımıza bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Siyer Yarışması’na hem kendiniz hem de yakınınızı kaydedin” ifadelerini kullandı.

“KENDİMİZİ VE ÇOCUKLARIMIZI BU YARIŞMADAN MAHRUM ETMEYELİM”

Ziyarette kendilerine verdikleri destekten ötürü Durmaz ve beraberindeki HÜDA PAR heyetine teşekkür eden Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlerinden Nurettin Teymur, Batman’da yaklaşık 15 bin kaydın oluştuğunu aktardı.

Çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Teymur “Şehrin çeşitli yerlerinde stantlar açtık. Broşürlerimiz, kitap noktalarımız mevcuttur. Bizler de Batman halkına çağrıda bulunuyoruz. Lütfen gecikmeyin. 22 Şubat son başvuru günüdür. Peygamber Efendimizin hayatını öğretmede öncü olma amacındayız. Kendimizi ve çocuklarımızı bu yarışmadan mahrum etmeyelim” ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA