USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

BATMAN'A 87 DOKTORUN ATAMASI YAPILDI

AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Batman genelinde devlet hastanelerine 87 doktor atandığını duyurdu.

BATMAN'A 87 DOKTORUN ATAMASI YAPILDI
27-10-2023 12:09
27-10-2023 12:10
BATMAN
Google News

AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu'nun girişimleri sonucunda Batman'a 43 pratisyen ve 44 uzman doktorun ataması yapıldı.

Sağlık alanında vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Milletvekili Nasıroğlu, devlet hastanelerine 43 pratisyen ve 44 uzman olmak üzere 87 doktor atandığı bilgisini vererek atamaların çok talep edilen bölümlere yapıldığını söyledi.

Batman'daki sağlık ordusunu güçlendirmeye devam ettiklerini ifade eden Nasıroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Batman'ın sağlık sorunları hakkında yaptıkları görüşmelerde eksik bölümleri ve hekim ihtiyacını ilettiklerini anımsattı.

Görüşmelerin olumlu sonuç verdiğini belirten Nasıroğlu “Batmanlı vatandaşlarımızın en çok talep ettiği acil tıp, beyin cerrahisi, kalp ve damar cerrahisi, çocuk nefrolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları, yetişkin nöroloji, yetişkin nefroloji, plastik cerrahi, alerji ve immünoloji, cildiye gibi bölümlere atamalar yapıldı” dedi.

Hemşehrilerinin daha ulaşılabilir sağlık hizmeti alması için gayret ettiklerini aktaran Nasıroğlu, Batman'da olmayan bölümlere de doktor ataması yapıldığının müjdesini verdi.

Nasıroğlu "Şehrimizde hiç olmayan Geriatri,  immünoloji ve alerji, çocuk Gastroenteroloji, çocuk nefroloji ve gastroentrolojik cerrahi gibi bölümlere de doktor ataması yapıldı. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?