USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI

İlkokul ve Ortaokul Ekim Ayı Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları, Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.        

OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
08-10-2023 19:39
08-10-2023 19:41
BATMAN
Google News

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ‘İlkokul ve Ortaokul Ekim Ayı Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları’nın ilki İlkokul Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

İkinci toplantı ise Ortaokul Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Gerçekleşen toplantılara; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Murat Yağmur ve Okul Müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın konuşmasıyla başlayan toplantılarda gündemdeki konular ele alınarak değerlendirildi.

Müdür Kurtaran "Değerli arkadaşlar, İlkokul ve Ortaokul Ekim Ayı Okul Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantılarına hoş geldiniz. 2023-2024 Eğitim-Öğretim dönemine büyük bir heyecan ve umutla başladık. Bu sene ihtiva ettiği anlam bakımından çok ayrı ve büyük bir öneme sahip. Bu yıl, sadece Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacak olmamızın yanı sıra Türkiye Yüzyılı'nın başlangıcına tanıklık edeceğiz. Bu nedenle bu dönem, büyük bir öneme sahiptir.

Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlayacak ve Türkiye Yüzyılı'nın eğitim alanındaki taşıyıcıları olacağız. Yapacağımız çalışmalarla hem geçmişimizi anlayacak hem de geleceğe yönelik vizyonumuzu inşa edeceğiz. Bu bağlamda, sizlerden beklediğimiz, okullarınızda ülkemizin bu büyük vizyonuna uygun etkinlikleri hayata geçirmenizdir.

Eğitim, toplumun temel taşıdır ve bu temeli güçlendirmek için bir aradayız. Öğrencilerimizi sadece bilgiyle donatmakla kalmayacak, aynı zamanda kadim geleneğimizin değerleriyle de donatacağız. Bu dönemde, öğrencilerimizin kişisel ve akademik gelişimlerinin Türkiye Yüzyılı yakışacak bir şekilde olması amacıyla elbirliğiyle çalışacağımıza yürekten inanıyorum.

Özellikle son yirmi yılda ülkemizde eğitim alanında gerçekleşen gelişmeler gerçekten büyük bir önem taşıyor. Özellikle şehrimizde hayata geçirilen projeler ve çalışmalar sayesinde eğitim ortamları insani, fiziksel, bilimsel ve teknolojik açıdan geçmişle kıyaslanamayacak bir seviyeye ulaştı ve çağdaş standartları yakaladı. Bu büyük başarı, eğitim alanındaki özverili çalışmaların bir sonucu olarak ortaya çıktı. Gelecekte de bu olumlu gelişmeleri sürdürmek ve ilimizin eğitim seviyesini daha da yükseltmek için çalışmalarımıza hız vereceğiz. Türkiye Yüzyılı'na adım atmak, eğitimde yeni ve daha yüksek hedeflere ulaşmayı ifade ediyor. Bu hedeflere ulaşmak için öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle birlikte elbirliğiyle çalışacağımıza olan inancımız tamdır” dedi.

Müdür Kurtaran'ın konuşmasının ardından toplantılar görüş ve öneriler bölümüyle sona erdi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA