USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ŞEYH HALİD TÜRBESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı Örmegöze köyü Kanireva Zilan türbesinde medfun bulunan Şeyh Halid'in türbesi, vefatının yıl dönümünde binlerce seveninin ziyaretçi akınına uğradı.

ŞEYH HALİD TÜRBESİ ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI
26-05-2024 12:25
26-05-2024 12:26
Google News

Her yıl Mayıs ayının son haftasında yapılan Şeyh Halid'i anma etkinliğine, bu yıl da hem yurt içi ve hem de yurt dışından çok sayıda kişi katıldı.

Anma etkinliğine katılan ziyaretçiler, mevlitler okuyup kurbanlar kesti. İki gün boyunca devam eden etkinlik verilen mevlit yemeğinin ardından son buldu.

Misafirlerinin eksiksiz bir şekilde geldiğini belirten Şeyh Halid'in torunlarından Şeyh Selman Bağdu, "Türkiye'nin dört bir yanından katılımımız oldu. Herkes de kazasız belasız geldi. Şeyh Halid'i anma ve aş dökme etkinliği 1956 yılından beri yapmış olduğumuz bir geleneğimiz." dedi.

Katılımın her sene arttığını aktaran Bağdu "Atalarımızın bize miras bıraktığı bu etkinlikle bütün dünyaya barış, huzur ve sağlık gelsin diye temennilerde bulunuyoruz. Buradaki sevgi ve kardeşlik tohumunun dünyanın dört bir yanına dağılması temennisinde bulunuyoruz. Belçika'dan, İngiltere'den, Fransa'dan, Hollanda'dan, Almanya'dan misafirlerimiz geldi. İnsanları uzak coğrafyadan buraya getiren maneviyatları ve inançlarıdır. Biz de bu inançlarını en güzel şekilde yapmaları için hizmette bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA