USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

TURAN “TÜVTÜRK REZALETİ BİTMELİ”

Batman Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan, “Batman’da her gün yüzlerce aracın muayeneden getirildiği TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunda yaşanan rezaletlerin ardı arkası kesilmiyor” dedi.

TURAN “TÜVTÜRK REZALETİ BİTMELİ”
20-09-2023 14:45
20-09-2023 14:46
Google News

TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunda oluşan uzun kuyruklar ve 30-40 gün sonrasına verilen randevular araç sahiplerini çileden çıkardığını belirten Batman Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan “Araç sahiplerine keyfi olarak git-gel yaptırılıyor. Araç sahiplerine sürekli randevu saatleri aşılanıyor. Randevu alarak aracını muayene istasyonuna götüren vatandaşlar, saatlerce beklemek zorunda bırakılıyor. Araç sahipleri verilen randevu saatlerine uymayan muayene istasyonu yetkililerine sitem ederken, yetkililerin umursamaz tavırları ise her kesimin tepkilere neden oluyor. Sürekli sorunlar ile gündeme gelen TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunda muayene ücretlerinin yüksek olması ise ayrı bir sorun olarak araç sahiplerinin karşısına çıkıyor. Güncel araç muayene fiyatları, ise bin lirayı geçiyor” dedi.

“BATMAN’A 2. İSTASYON ŞART”

Batman’a acilen 2. istasyonun şart olduğunu belirten Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan “Türvtürk özel firma olduğundan, araçlarında muayeneye mecbur olduğunu bildiği için az eleman çalıştırıyor. Günde yüzlerce aracın muayenesi varsa bunu en az elemanla yapmanın hesabını yapıyor. Burada amaç ne kadar fazla kazanırım hesabıdır. Vatandaşın işinin daha seri bir şekilde yürümesi için neden bir kaç firmaya daha muayene yetkisi verilmiyor.

Rekabet olursa hizmet kalitesi artar. Hangi çağdayız. Bırakın bu işe birkaç firma daha girsin. İnsanları bir firmanın vicdanına bırakmayın. Sayın Valimiz Ekrem Canalp’tan, Sayın vekilimiz Ferhat Nasıroğlu ve diğer yetkili kurumlardan en kısa zamanda gerekeni yapmalarını bütün araç sahipleri adına rica ediyoruz. Bizler bozucu değil, her zaman toplumun ve devletimizin menfaatlerini ön planda tutmaya çalışan insanlarız” diye konuştu.

Batman Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan, defalarca eylem ve isyan etmek üzere olan yüzlerce araç sahibini sakinleştirdiğini ve böyle devam etmesi halinde bunun önüne hiç kimsenin geçemeyeceğini de sözlerine ekledi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA