USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

“YIKIMI YAPILAN BİNALARDAN UZAK DURALIM”

Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, 6 Şubat depremiyle hasar gören binaların yıkımı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

“YIKIMI YAPILAN BİNALARDAN UZAK DURALIM”
25-10-2023 14:36
25-10-2023 14:38
Google News

Halkımızı, yıkımı yapılan ağır hasarlı binaların olası kanserojen asbestli tozlarından uzak durmaya davet ediyoruz diyen Batman Çevre Platformu Dönem Sözcüsü ve Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa “6 Şubat depremi sonrasında Batman kent merkezinde ağır hasar görmüş ve haklarında yıkım kararı bulunan binaların bir an önce yıktırılması konusunda gerekli uyarılarda bulunmuştuk. Bu çerçevede son günlerde başlayan yıkım çalışmalarının takipçisiyiz.

Yıkım çalışmaları sırasında halk sağlığının korunması, yapılarda bulunan kanserojen madde içeren asbest tozlarının etrafa yayılmaması, gerekli sulamanın yapılması ve malzemelerin bir an önce kaldırılması için gerekli tedbirlerin alınması konusunun da takipçisiyiz.

Batman Çevre Platformu adına, Batman Çevre ve Şehircilik İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’yle yapılan görüşmede asbest konusundaki hassasiyetimiz iletilmiş ve kurumdan  halk sağlığı konusunda duyarlı olunması talep edilmiştir.

Kent merkezinde bulunan ve yıkımı devam eden binalar için alınan tedbirleri önemsiyor, vatandaşların ses yayın cihazları ile etkin şekilde bilgilendirilerek uyarılmalarını talep ederken, yıkım kararı bulunan diğer binaların yıkım çalışmalarının takipçisi olmaya devam edeceğimizi ifade ediyoruz. Batman Çevre Platformu olarak; halkımızı asbestli tozlara maruz kalmamaları konusunda özellikle uyarıyor, yıkımı yapılan binalardan kesinlikle uzak durmaya önemle davet ediyoruz” dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA