USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

BAKAN URALOĞLU “BATMAN HASANKEYF YOLU YAZIN TRAFİĞE AÇILACAK”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Batman Hasankeyf arasında başlanan duble yol çalışmalarını inceledi.

BAKAN URALOĞLU “BATMAN HASANKEYF YOLU YAZIN TRAFİĞE AÇILACAK”
19-11-2023 19:23
19-11-2023 19:24
Google News

Bakan Uraloğlu, yüklenici firma sorumlusu Abdurrahman Aydiş'den yolun seneye yazın bitirileceği sözünü aldı.

Uraloğlu, burada yaptığı açıklamada, geçmişte başladıkları yolun 9 kilometrelik kısmının kaldığını anlatarak, 9 kilometrelik kesimi de en kısa zamanda bitireceklerini bildirdi.

Mevsim şartlarının el verdiği ölçüde çalışmaların devam edeceğini aktaran Uraloğlu “Bu sene için mevsim şartlarının müsaade ettiği bütün günler çalışacağız. Firmamız bütün hazırlığını yapmış, asfalt plentini kurmuş. Dolayısıyla bu seneden ne kurtarabilirsek onu yapacağız. Önümüzdeki sene içerisinde de yaz aylarında buranın tamamen bitirerek trafiğe açılmasıyla ilgili yüklenici firmamızla da konuştuk. Sizler de buna şahit oluyorsunuz.

İnşallah önümüzdeki sene burayı bitirerek yoğun yerleşimin olduğu, Batman'ın imar sınırları içerisinde kalan kesimi trafiğe açmış olacağız. Yine bu proje içerisinde organize sanayi bölgesinin 6.2 kilometrelik bir bağlantısı var. Oranın da sıcak asfaltı var. Yine önümüzdeki senenin içerisinde burayı bitirdikten sonra orayı da bitirelim diye gayret etmiş olacağız" dedi.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?