USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ÇANAKKALE ZAFERİ BATMAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Batman’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü programı gerçekleştirildi.

ÇANAKKALE ZAFERİ BATMAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI
18-03-2023 18:03
18-03-2023 18:04
Google News

Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından olan ve kahraman ecdadın topraklarımıza göz dikenlere karşı yazdığı şanlı destan olan ‘18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü’ vesilesiyle düzenlenen programda canları pahasına yurt savunması yapan şehitler saygıyla anıldı. 

Valilik bahçesinde Atatürk Anıtına; Valilik, Garnizon Komutanlığı, Batman Belediyesi ve Türkiye Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çelenk sunma töreni ile başlayan program, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda devam etti. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Ziya Gökalp Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ nedeni ile yayınladığı mesajın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından program, öğrenciler tarafından okunan şiir ve hazırlanan tiyatro gösterileri ile sona erdi. 

Etkinliklerin ardından programda; 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeni ile düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Programa; Vali Vekili Kadir Kılıç, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg.  Albay İhsan Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Vali Yardımcısı Murtaza Ersöz, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kd. Albay Adem Taşkın, İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, siyasi partilerin İl Başkanları, kamu kurum yöneticileri, gazilerimiz, şehit yakınları, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA