USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

KAÇAK ET KESİMİ İLE MÜCADELE ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Batman'da kaçak et kesimi ve buna bağlı oluşabilecek sağlık sorunlarının önlemesi amacıyla yürütülen çalışmalar ve alınacak tedbirler, Vali Yardımcısı Mustafa Caner Culukar başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.

KAÇAK ET KESİMİ İLE MÜCADELE ARALIKSIZ DEVAM EDECEK
27-09-2023 14:02
27-09-2023 14:03
Google News

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Culukar'ın yanı sıra İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şanverdi, İl Müdür Yardımcısı Dr. Reşat Çiftçi, ilgili Şube Müdürleri, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Baran Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri, Kasaplar Derneği Başkanı M. Ali Rüzgar ve yönetim kurulu üyeleri ile ilimizde besicilik yapan üreticiler ve kasaplar katıldı.

Kaçak et kesimini ve buna bağlı oluşabilecek halk sağlığını tehlikeye atacak problemlerin engellenmesi için yapılan toplantıda; İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlüğü ve Batman Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden bir komisyon oluşturulması, bu kapsamda kasapların yanı sıra yemek üretim yerleri, lokanta ve restaurantlar ile et satışı yapan büyük gross marketlerde kaçak et satışının önlenmesi için aralıksız denetimlerin  yapılması ve yapılan denetimlerde uygunsuzluk tespit edilmesi halinde adli ve idari cezai müeyyidelerin uygulanması kararlaştırıldı. 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA