USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

KURTARAN, HASTANE EĞİTİM SINIFINI ZİYARET ETTİ

Eğitim sınıfında görev yapan öğretmen Murat Tekin'den devam eden eğitim faaliyetleri hakkında bilgi alan İl Müdürü Kurtaran, bir süre öğrenciler ve velileriyle sohbet etti. Geçmiş olsun dileklerinde bulunan İl Müdürü Kurtaran, öğrencilere moral vermek amacıyla çeşitli kitaplar hediye etti.

KURTARAN, HASTANE EĞİTİM SINIFINI ZİYARET ETTİ
29-05-2024 10:21
29-05-2024 10:25
Google News

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'a hastane sınıfı ziyaretinde kendisine Şube Müdürü Abdurrahim Kusen eşlik etti.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 8. katında bulunan eğitim sınıfı, tedavileri nedeniyle hastanede yatılı olarak kalan zorunlu eğitim çağındaki çocukların eğitimine devam edebilmesi için hayati bir rol oynuyor. Bu sınıf, çocukların hem akademik olarak geri kalmamalarını hem de hastane süreçlerini daha verimli ve moral dolu geçirmelerini sağlıyor.

Eğitim sınıfı, her yaştan öğrencinin kullanımına açık olup öğrenciler istedikleri zaman bu sınıfa gelerek eğitimlerine ara vermeden devam edebiliyorlar. Günlük olarak 6 ila 7 öğrencinin faydalandığı sınıf, birebir eğitim desteği ve çeşitli etkinliklerle çocukların eğitim hayatlarına önemli katkılar sunuyor. Eğitim, öğrencilerin moral ve motivasyonunu yüksek tutmak, hastalık sürecini daha kolay atlatmalarına yardımcı olmak amacıyla planlanıyor.

İl Müdürü Kurtaran eğitim sınıfında yaptığı ziyaretin ardından, hastane sınıflarının önemine vurgu yaparak, "Çocuklarımızın eğitimden geri kalmamaları için her türlü imkânı sağlamaya gayret ediyoruz. Hastane içinde açtığımız sınıflar ile çocuklarımızın moral ve motivasyonlarını yüksek tutmaya çalışıyoruz. Çocukların buradaki sınıf ortamında eğitim almaları hastalık sürecini daha kolay atlatmalarına yardımcı oluyor. Bu tür hizmetler, çocuklarımızın sadece eğitimlerine değil, aynı zamanda psikolojik iyilik hallerine de büyük katkı sağlıyor” dedi.

Müdür Kurtaran, emeği geçen tüm öğretmenlere ve hastane yönetimine teşekkür ederek, "Öğrencilerimizin eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri için gerekli tüm destekleri sağlamaya devam edeceğiz. Her çocuğun kaliteli eğitim hakkı var ve biz bu hakkı korumak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

İl Müdürü Kurtaran son olarak "Bu çalışmada emeği geçen tüm öğretmenlerimize, sağlık personeline ve hastane yönetimine yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümseme bizlere verilmiş en büyük ödüldür" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?