USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

KÜRTÇE ÖĞRETMENİ MİZGİN YALÇIN'A DESTEK

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Kürtçe öğretmenliği yapan ve öğrencilerine şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerinden sosyal medyada hedef gösterilen Mizgin Yalçın’a destek çıktı.

KÜRTÇE ÖĞRETMENİ MİZGİN YALÇIN'A DESTEK
11-11-2023 12:16
11-11-2023 12:17
Google News

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Kürtçe öğretmenliği yapan Mizgin Yalçın, öğrencilere şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu nedeniyle sosyal medyada hedef gösterildi.

HÜDA-PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Kürtçe öğretmeni Yalçın’ı telefonla arayarak destek ve dayanışma örneği gösterdi.

Ramanlı sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi “Milli Eğitim Müfredatı kapsamında Seçmeli Kurmancî dersinde öğrettiği Kürtçe şehir isimleri sebebiyle hakaretlere ve tehditlere maruz kalan değerli öğretmenimiz Mamoste Mizgin Yalçın’ı telefonla aradım. Şahsına desteğimizi ve dayanışmamızı ifade ettim.  Paylaşımında göremediğim bazı şehirlerin Kürtçe isimlerini de bu vesile ile ben ekleyeyim: Siirt -Sêrt Mardin –Mêrdîn, Malatya -Meletî, Sivas –Sêwaz, Şırnak –Şirnex, Ağrı -Agirî, Ardahan - Erdexan Elazığ –Xarpêt” dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?