USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

MÜDÜR KURTARAN, ADAY ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ‘Öğretmen Buluşmaları’ kapsamında aday öğretmenlerle bir araya geldi. 

MÜDÜR KURTARAN, ADAY ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI
30-09-2023 14:06
30-09-2023 14:07
Google News

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kitap Okuma Noktası Mustafa Kutlu salonunda gerçekleşen ‘Öğretmen Buluşmaları’na İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş ve aday öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın konuşmasıyla başlayan öğretmen buluşmaları toplantısında İl Müdürümüz, aday öğretmenlere mesleğe atanmalarının ve yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Konuşması boyunca öğretmenlik mesleğinin kutsallığına değinen İl Müdürü Kurtaran "Değerli meslektaşlarım, öğretmen buluşmaları programımızdaki amacımız öğretmenlerimizin düşüncelerini, önerilerini, taleplerini ve beklentilerini dikkatle dinlemektir. Eğitim sahasında karşılaşılan ihtiyaçları ve belki de bilmediğimiz zorlukları anlamak, eğitim sistemimizi daha etkili ve verimli hale getirmek için öğretmenlerimizin görüşleri kritik bir öneme sahiptir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerle doğrudan etkileşimde bulunan kişiler olarak, bu deneyimlerin en değerli taşıyıcılarıdır.

Ayrıca, öğretmenlerimizin sahada yaşadıkları sorunları, paylaşmak istedikleri konuları öğrenmek istiyoruz. Bu, daha iyi çözümler üretmek için bize yol gösterecek önemli bir bilgidir. Ancak en önemlisi, karar alma süreçlerimizde öğretmenlerimizi sürecin içine dahil etmek arzusundayız. Eğitim politikalarını belirlerken, öğretmenlerimizin görüşlerini ve deneyimlerini dikkate alarak daha adil, daha sürdürülebilir bir sistem oluşturmayı hedefliyoruz. Sayın Bakanımız Yusuf Tekin'in ifade ettiği gibi 'Eğitimin asli unsuru öğretmenlerimizdir.' Öğretmenlerimizin katkılarıyla, eğitim sistemimizi daha da güçlendireceğimize olan inancımızı yinelemek isterim. Hep birlikte, daha iyi eğitim ve daha iyi bir yarın için kararlılıkla ilerleyeceğiz" dedi.

Müdür Kurtaran'ın konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerileriyle devam eden ‘Öğretmen Buluşmaları’ programı günün anısına öğretmenlere kitap hediye edildi, hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA