USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ÖĞRENCİLER, TECRÜBELERİNİ SANAL GERÇEKLİKLE ARTTIRACAK

Batman Üniversitesi ‘Gastronomi, Turizm ve Rehberlik Eğitiminde Sanal Gerçeklik Kullanımı’ lansman programı gerçekleştirildi.

ÖĞRENCİLER, TECRÜBELERİNİ SANAL GERÇEKLİKLE ARTTIRACAK
17-09-2023 03:10
17-09-2023 03:11
Google News

Batman Üniversitesi ile Amerika Güney Floride Üniversitesi Turizm Fakültesi arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında 3 sanal gerçeklik gözlüğü Üniversitemize hediye edildi. Batı Raman Kampüsü senato salonundaki lansman programında Gastronomi, Turizm ve Rehberlik Eğitiminde sanal gerçeklik gözlüklerinin eğitimde nasıl kullanılacağı anlatıldı.

Uygulama ile Turizm Fakültesinde eğitim gören öğrenciler Gastronomi ve Rehberlik derslerini sanal gerçeklik gözlükleri ile yapacak. Öğrenciler sanal gözlükler sayesine sanal mutfaklarda tecrübe sahibi olacak, dünyanın farklı turistik yerlerini görme imkanı bulacak.

REKTÖR DEMİR “EĞİTİMDE YENİ TEKNOLOJİLERİ UYGULUYORUZ”
Programda konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, eğitimde yeni teknolojileri Batman Üniversitesinde uygulamaya gayret ettiklerini söyledi. Öğrencileri her alanda küresel ölçekteki yeniliklerle bir araya getirip eğitimdeki son teknolojileri öğrencilerin istifadesine sunmak istediklerini belirten Demir “Bir bakıma dünya öğrencisi yetiştirebilmek gayretindeyiz. Bunda da büyük ölçüde başarılı olduğumuzu görmemiz bizim daha yeni çalışmalara daha büyük şevkle başlamamıza ön ayak oluyor” dedi.

ÇOBANOĞLU “TÜRKİYE'DE VE AMERİKA'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”
Amerika Güney Florida Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu, Batman Üniversitesi ile iş birliği kapsamında bir başlangıca imza atmaktan dolayı mutlu olduğunu aktardı. “Güney Floride Üniversitesinin Turizm Fakültesinin Dekanı olarak Batman Üniversitesinin Turizm Fakültesi ve Hasankeyf Meslek Yüksekokuluyla beraber hem Türkiye’de olan ilk hem de Amerika’da olan bir ilki gerçekleştiriyoruz” diyen Çobanoğlu, sanal gerçeklik uygulamaları ile eğitimin farklı bir noktaya evrildiğini kaydetti.
Sanal gerçeklik gözlüklerinin eğitime büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Çobanoğlu “Sanal gerçeklik gözlükleriyle üç tane bizim üç tane de Batman Üniversitesinde olmak üzere 6 sanal gözlükle beraber öğrencilerimizi hem gastronomi alanında hem de rehberlik alanında eğitimlerini güçlendiren programları başlatmış bulunuyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimiz hem normal hocalarından öğrenerek bir de sanal gerçeklik ortamında görerek eğitimlerini pekiştirecekler” ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA