USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ŞAHİN’DEN MEVLİD KANDİL MESAJI

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, tüm Müslümanların kandilini tebrik etti.

ŞAHİN’DEN MEVLİD KANDİL MESAJI
26-09-2023 11:59
26-09-2023 12:00
Google News

Şahin mesajında, toplumun ahlak buhranı yaşadığı, cehaletin ve batıl inançların insanları fıtratlarından uzaklaştırdığı bir dönemde doğumuyla yeryüzünü nurlandıran Kutlu Nebi Hz. Muhammed’in (S.A.V.) bir vilâdet yıldönümünü daha idrak etmekteyiz. Sevgili Peygamberimiz yeryüzüne teşrif ettiklerinde toplum cehalet bataklığına saplanmış, insanlar hakikati görmez olmuş, küfür ve şirk kalpleri ve bedenleri sarmış durumdaydı. Peygamberimizin dünyayı nurlandırmasıyla, yeryüzünün manevi şekli değişti.

Canlı-cansız bütün varlıklar, insaniyetin iftiharının yeryüzüne teşrifleriyle mesruru oldular. Kâinat heyecan içinde sevince gark oldu.  Bu vesileyle; Ahlak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’in kutlu viladetinin insanlığa huzur ve barış getirmesine, Müslümanlar arasındaki ihtilafların sona ermesine, yeryüzünde İslam kardeşliğinin ve gerçek adaletin tesis edilmesine vesile olmasını diliyor; tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyoruz” dedi.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA