USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

SENE SONU TOPLANTISI YAPILDI

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı İl Rehber Öğretmenleri Sene Sonu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşti.

SENE SONU TOPLANTISI YAPILDI
08-06-2024 12:53
08-06-2024 12:54
BATMAN
Google News

Batman Üniversitesi Şehir Kampusu Konferans Salonunda gerçekleşen Rehber Öğretmenler Sene Sonu Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürleri Abdurrahim Kusen, Emrullah Aslan, Rehberlik Araştırma Müdürü (RAM) Mustafa Çakan ve İlimiz merkez ve ilçelerde eğitim veren okullarda görev yapan rehber öğretmenler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, açılış konuşmasında öğretmenlere hitap ederek eğitim-öğretim yılının sonuna geldiklerini belirterek "Değerli meslektaşlarım, bir eğitim-öğretim sezonunun daha sonuna geldik. Bu yoğun dönemde gösterdiğiniz fedakârlık ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Hayat rehberliksiz olmaz. İnsan, sosyal bir varlık olarak mutlaka rehberliğe ihtiyaç duyar. Özellikle küçük yaş grubu çocukların rehberliğe, şefkate ve merhamete daha çok ihtiyacı var. Rehberlik hizmetleri sunarken aynı zamanda onlara merhamet ve şefkat göstermeliyiz. Zaman zaman bir anne, baba veya aile ferdi gibi hareket ediyoruz ve bu mesleğin en önemli özelliklerinden biri de zaten budur” dedi.

Toplantı, açılış konuşmasının ardından gündem maddeleriyle devam etti. İl rehber öğretmenleri, yıl boyunca yapılan çalışmalarını değerlendirdi ve gelecek yıl için planlamalar yaptı. Rehberlik hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi için önerilerde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin önemi vurgulanarak, öğrencilere daha iyi hizmet verebilmek için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, tüm rehber öğretmenlere emeklerinden dolayı teşekkür ederek, iyi tatiller diledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA