USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

TÜBİTAK FİNALİSTİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, TÜBİTAK Türkiye Finallerine 8 proje ile katılacak Türk Telekom Anadolu Lisesini ziyaret edip başarılı öğrencilerle bir araya geldi.

TÜBİTAK FİNALİSTİ ÖĞRENCİLERE ZİYARET
27-03-2023 15:33
27-03-2023 15:34
Google News

Türk Telekom Anadolu Lisesi, TÜBİTAK 2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Türkiye finalinde 6 proje ve TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Türkiye finalinde 2 proje ile toplam 8 projeyi ilimizi temsil etmek üzere sunacak.

Yaptıkları başarı projelerle ilimizin gurur kaynağı olan öğrencilerle bir araya gelen Batman İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, öğrencileri ve onlara rehberlik eden öğretmenleri tebrik etti.

Kurtaran "Sevgili öğrenciler, TÜBİTAK projelerinde gösterdiğiniz başarı ile Türk Telekom Anadolu Lisesi olarak birçok ilin önünde yer aldınız. Proje çalışmalarınız ile okulunuzu ilimizin ve ülkemizin gündemine taşıdınız. Bu başarılarla birçok ilin proje sayısını tek başınıza geçtiniz. Proje çalışmalarınızın önemini çok iyi anlıyoruz. İleride hayatınızın her alanında iş hayatınızda ve birçok alanda yaptığınız proje çalışmalarının faydasını, farkını ve etkisini göreceksiniz. Yaptığınız bu çalışmalarla birlikte ülkemizin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkıda bulunuyorsunuz. Bu başarılarınızın devamını dilerim ve ileride de bilim ve teknolojiye olan katkınızın artarak devam etmesini umut ederim. Ayrıca bu çalışmalarınızda her zaman yanınızda sizlere destek olan öğretmenlerinize de teşekkür ederim" dedi.

Mahmut Kurtaran'a ziyaret sırasında Şube Müdürü Ahmet Çın eşlik etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA