USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

VALİ CANALP’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, Mevlid Kandili mesajı yayımladı.

VALİ CANALP’TAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI
25-09-2023 16:17
25-09-2023 16:18
Google News

Yüce dinimiz İslam’ı bizlere öğreten, adalet, merhamet ve muhabbet peygamberi Hz. Muhammed (SA.V)’ in dünyaya teşrifinin yıl dönümünü idrak ederken, O’nu daha iyi tanımaya ve anlamaya en çok ihtiyacımızın olduğu zamanları yaşamaktayız diyen Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp “Ahlakı Kur’an olan, hayatının her anındaki davranış ve tutumu, sözleri ve fiilleri bizim için örnek olan Peygamberimizi örnek almak, sadece onun giyindiği, oturduğu, kalktığı, yürüdüğü, yediği, içtiği şekli taklit etmenin çok ötesindedir. Yüce Rabbimizin bize emrettiği, O yüce Peygamberin hayatında en müthiş şekilde yer alan güvenilirlik, adalet, doğruluk, merhamet, insaf ve vicdan gibi önemli insani haslete sahip olmaktır.

Her Mevlid Kandili, milletimizin her ferdinin yüreğinde var olan Peygamber sevgisini daha da pekiştirmekte, o büyük sevgi ile birlik-beraberlik ve kardeşlik duygularımız canlı tutulmaktadır. Mevlid Kandili Peygamberimizin yaşayışını ve mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek, insanlığa sunduğu değerleri layıkıyla anlayıp hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştirebilme adına bir fırsattır.

Bu vesile ile milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisiyle, Mevlid Kandilimiz ve Mevlid-i Nebi Haftamızın şehrimize, ülkemize ve gönül dünyamıza huzur, bereket ve selamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyor, tüm Batmanlı hemşehrilerimin Mevlid kandilini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA