USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

YEŞİL SOL PARTİLİ GENÇLER BİLDİRİ DAĞITTI

Yeşil Sol Parti Batman Gençlik Meclisi başlatılan kampanya kapsamında Kinem Park’ında bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

YEŞİL SOL PARTİLİ GENÇLER BİLDİRİ DAĞITTI
26-09-2023 11:57
26-09-2023 11:58
Google News

Gençlik Meclisinin bildiri çalışmasına Yeşil Sol Parti Milletvekili Zeynep Oduncu, HDP ve Yeşil Sol Parti yöneticileri ile Batman Gençlik Meclisi üyeleri de destek verdi.

Milletvekili Oduncu, bundan iki ay önce Batman’da uyuşturucuya, kültürel yozlaşmaya ve toplumsal sorunların nedenlerinin tespit edilmesi, çözüm üretilmesi ve gerekli önlemlerin alınması amacıyla Meclis Araştırma Komisyonun kurulmasını talep etti.

Milletvekili Oduncu önergesinde “Batman’da özellikle son süreçlerde çocuklar ve gençler arasında uyuşturucu madde kullanımının ciddi oranda arttığını göstermektedir. Derinleşen sosyal, siyasal ve ekonomik krizden ötürü bir çıkmaza giren gençler arasında artan uyuşturucu bağımlılığı, yasadışı bahis, tefecilik toplumsal patlamaya yol açmaktadır. Genç nüfusun yoğun olduğu Batman’da uyuşturucu madde kullanımının yüksek olması, yasaların ve koruyucu önlemlerin etkin uygulanmaması, uyuşturucu ticaretinin ve satışının engellenememesi gençleri daha fazla madde kullanımına yönlendirmektedir.

Batman’da uyuşturucuya, kültürel yozlaşmaya ve sosyal patlama sorununun çözümü için kentteki resmî kurumlarla, yerel temsilcilerle, kanaat önderleriyle, sivil toplum örgütü temsilcileriyle ve halkla beraber ortak çalışmalar yürütüp bir toplumsal farkındalık yaratmak ve çok daha fazla can yakmadan önlemler alınması için çözüm yollarının araştırılması için Meclis Araştırma Komisyonun kurulmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Batman’da artan uyuşturucu kullanımı satışını meclis gündemine taşıyan Milletvekili Oduncu, aynı zamanda önümüzdeki günlerde Batman’da bu konuda ile ilgili STK’lar ile görüşmeler yapacağını da söyleyerek, uyuşturucuya karşı mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA