Gündem

BATÜ, AKADEMİK YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ YÖNERGESİ YAYIMLANDI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan Batman Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi yayımlandı.

BATÜ, AKADEMİK YÜKSELTİLME VE ATANMA KRİTERLERİ YÖNERGESİ YAYIMLANDI
21-02-2023 23:44
21-02-2023 23:46
BATMAN

Yayımlanan yönerge, Batman Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına atanma ve yükseltilmelerde 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan yönetmeliklerde istenen şartların yanı sıra bilim disiplinleri arasındaki farkları göz önünde bulundurarak bilimsel kaliteyi arttırmak üzere objektif ve denetlenebilir ek şartlar ile puanlama, değerlendirme ve uygulama esaslarını kapsıyor.

REKTÖR DEMİR “YÖNERGE LİYAKATİ, BİLİMSEL NİTELİĞİ VE ŞEFFAFLIĞI ÖNCELİYOR”

Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylandıktan sonra yayımlanan yönerge hakkında açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesindeki her atamanın ve yükselmenin kanunlar, yönetmelikler ve yönergeler çerçevesinde belirlenen kriterlere uygun şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı. Batman Üniversitesinin akademik kadrosunun hem nicelik hem de nitelik olarak her geçen gün arttığının altını çizen Rektör Demir, bu durumun öğrencilerin başarı oranlarında da önemli yükselmeler sağladığına dikkat çekti. Yayımlanan yönergenin üniversiteye alınacak veya akademik yükselmesi yapılacak öğretim elemanlarının hangi kriterlere göre belirleneceğine dair kapsamlı bir yönerge olduğunu kaydeden Rektör Demir, yönergenin liyakati, bilimsel niteliği ve şeffaflığı öncelediğini ifade etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER