USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

HÜDA PAR BATMAN İL BAŞKANLIĞINDAN KUR'AN MİTİNGİNE DESTEK

İsveç'te Kur'an-ı Kerim'i yakma girişimine karşı yarın Kur'an Nesli Platformu tarafından Batman'da düzenlenecek büyük mitinge destek açıklamasında bulunan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, halkı mitinge davet etti.

HÜDA PAR BATMAN İL BAŞKANLIĞINDAN KUR'AN MİTİNGİNE DESTEK
21-01-2023 23:10
21-01-2023 23:11
Google News

22 Ocak Pazar günü saat 13.30'da Batman'da düzenlenecek tel'in mitingine tüm üye ve gönüllüleriyle katılım sağlayacaklarını belirten İl Başkanı Şahin "İsveç'te, Türkiye Büyükelçiliği'nin önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına izin verilmesine tepki olarak Batman'da Kur'an Nesli Platformu yarın bir tepki olsun diye büyük bir miting düzenliyor. Elbette ki HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak biz de bu mitinge destek vereceğiz. Müslüman halkımızın bu alanı doldurması ve bu hadsizlere hadlerini bildirme noktasında ciddi bir tepki göstermeleri gerekir" dedi.

"BU İNSANLIĞA KARŞI YAPILAN BİR HADSİZLİKTİR"

Halka mitinge katılım çağrısında bulunan Şahin "HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak tabanımız dışında, Müslüman halkımıza da sesleniyoruz; bu aslında sadece İslam ümmetine değil, insanlığa karşı yapılan bir hadsizliktir. Bu alçaklara ciddi bir cevap vermek üzere Kur'an Nesli Platformu öncülüğünde düzenlenen bu mitinge bütün halkımız iştirak etsin diyoruz. HÜDA PAR olarak bizler ciddi bir katılım göstereceğiz. Kutsallarımıza yapılan bu saldırılara karşı kesinlikle sessiz kalmamak, karşı çıkmak ve bunlara hadlerini bildirmek lazım. Bu bağlamda ciddi bir duyarlılığın gösterilmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA