USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

HÜDA PAR KONGRESİNE YOĞUN KATILIM

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR)  Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu ve HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı’nın katılımıyla, HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

HÜDA PAR KONGRESİNE YOĞUN KATILIM
03-12-2023 16:46
03-12-2023 16:49
BATMAN
Google News

Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen ve tek listeyle girilen seçimde HÜDA PAR İl Bakanlığına mevcut başkan Davut Şahin Seçilerek güven tazeledi.

Kongreye Genel başkan,  Yapıcıoğlu ve Milletvekili Ramanlı'nın yanı sıra, genel başkan yardımcıları,  HÜDA PAR Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri,  AK Parti İl Başkan Vekili Burhanettin Ceylan ve İl başkan yardımcıları, MEMUR-SEN İl Başkanı Şehmuz Önlü, Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı M. Sıddık Çiftçi, Şoförler Odası Başkanı Cemil Turan, bölge alimleri ve çok sayıda partili katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan kongrede HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı'nın faliyetlerinin yer aldığı bir sinevizyon gösterisinin ardından divan heyeti seçildi. Toplantı yeter sayısına ulaşıldığı kongrede Divan Başkanlığını Seyithan Aksoy yaptı. Divan Başkan Yardımcılığına Muhsin kanat, Divan Katipliğine de  Veysi Güney seçildi.

"ADALET, HER ŞEYİ YERLİ YERİNE KOYMAKTIR”

Burada konuşan Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu “2012 yılının aralık ayında partimizin kuruluş dilekçesini vermiştik. Yine bir Aralık ayındayız. Üzerinden 11 yıl geçmiş. Yola çıkarken, ' Dürüst siyaset, gerçek adalet' dedik. Sonra ' Önce insan, öncelik adalet' dedik. İnsan merkezli ve adaleti gerçekleştirme hedefli bir siyaset benimsedik. İnsan merkezli bir siyaset, insan odaklı siyasi ve sosyal politikalar, insan merkezli iktisat ve adalet eksenli dış politika dedik. Bu nedenle biz de siyasetimizin merkezine insanı aldık. Zira biz partimizi kurduğumuzda gördük ki, insanlık aslında bir kriz yaşıyor. Uluslararası sistem bir kriz yaşıyor.

Dünya bir medeniyet krizinin içerisinde debelenip duruyor. İnsan, insanlıktan çıkınca her şey alt-üst olur. İnsan, yaradılış gayesini unutunca her şey yer değiştiriyor. İnsanlardan bazıları gücü eline geçirince ilahlık tasladı ve diğer insanlara zulüm etmeyi, onları katletmeyi, onları doğramayı, hatta günahsız bebekleri bile öldürmeyi, kendisinde bir hak olarak görebildi ve çıkıp bunu açıkça savunabildi. Yola çıktığımız günden beri söylüyoruz ki,  adalet, her şeyi yerli yerine koymaktır. İnsan ancak yaradılış gayesine uygun davranır, özüne, fıtratına dönerse kurtulabilir" diye konuştu.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA