USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

MUHTARLARA ‘AİLE OKULU’ EĞİTİMİ

Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Aile Okulu’ projesi kapsamında Batman'daki muhtarlara eğitim verildi.  

MUHTARLARA ‘AİLE OKULU’ EĞİTİMİ
20-01-2023 17:21
20-01-2023 17:23
BATMAN
Google News

Millî Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği ‘Aile Okulu Projesi’ kapsamında aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardım gibi birçok konuda muhtarlara eğitim verilmeye başlandı. Batman Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşen ‘Aile Okulu’ eğitimine Batman'daki muhtarlar ve Aile Okulu Eğiticisi Rıdvan Pekince katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Aile Okulu’ projesinin muhtarlara yönelik olarak verilmesine ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran "Ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan "Aile Okulu" projesi kapsamında ilimizde 20 bini aşkın velimize eğitim verildi. Kapsamı her geçen gün genişleyen projeye muhtarlar da dâhil ettik. Projenin bu ayağında okullarımızın önemli bir stratejik ortağı olan mahalle ve köy muhtarlarımızın da bu eğitimden faydalanması için planlama yapıldı. Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarımızın daha sağlıklı bir eğitim ortamına kavuşturulması hepimizin olduğu gibi mahalle muhtarlarımızın da önemli bir sorumluğudur. Biliyoruz ki eğitim ve öğretimin yapıldığı okullarımız tüm paydaşların iş birliği ile daha ileriye taşınabilir. Bu noktada önce öğretmenlerimizle başlayıp daha sonra velilerimizle yürüttüğümüz Aile Okulu eğitimlerinin diğer önemli bir ayağı olarak değerli muhtarlarımızla verimli bir eğitim programı gerçekleştirildi. Muhtarlarımızın da projeye dahil edilmesiyle birlikte projemiz daha da ileri seviyeye ilerleyecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu Projesi çerçevesinde sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çatışma ve stres yönetimi, bağımlılık, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite, çevre ve iklim değişikliği farkındalığı, trafik öğreniyorum ve ilk yardım konularında ailelere eğitim veriliyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA