USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

SERA ALANLARI İNCELENDİ

Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, tarım eğitiminin yapıldığı sera ve alanları inceledi.

SERA ALANLARI İNCELENDİ
23-01-2023 18:32
23-01-2023 18:33
BATMAN
Google News

Kozluk ilçesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Kozluk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulda tarım eğitiminin yapıldığı sera ve alanları inceledi. Okula kazandırılan sera ve tarım alanlarında yapılan çalışmaları inceleyen İl Müdürü Kurtaran, çalışmalar hakkında Okul Müdürü İlhan Altuner'den bilgi aldı.

İlimizde mesleki eğitimi güçlendirmek için çok büyük çaba sarf ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran "Millî Eğitim Bakanlığı olarak mesleki eğitimi güçlendirmek için yaptığımız en önemli değişiklik iş gücü piyasası temsilcilerinin tüm eğitim süreçlerine dahil etmek oldu. Bunun için iş gücü piyasası temsilcilerini eğitim süreçlerinin tamamına dahil ettik. Mesleki eğitim ile ilgili her durumda iş gücü piyasası ile birlikte hareket ediyoruz. Müfredatın güncellenmesi, öğretmenler için mesleki ve mesleki eğitimin planlanması, öğrencilere burs verilmesi ve önceliklerin belirlenmesi gibi konuların hepsinde iş gücü piyasası ile birlikte hareket ediyoruz. Yaptığımız tüm bu çalışmalar ile birlikte meslek liselerimiz yurt dışına ihracat yapan okullar haline geldi. Fikri mülkiyet bağlamında patent üreten faydalı model, marka tasarım tescili alan okul türü haline geldi.

Ülkenin zenginleşmesi, gelişmesi, genç işsizliğin azaltılması ve toplumla birlikte müreffeh bir gelecek umut edebilmesi için mesleki eğitimi büyük ölçüde güçlendirmek gerekiyor. Bizler de ilimizde mesleki eğitimi güçlendirmek için çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz. Liselerimizde açtığımız tarım bölümleri ile birlikte özellikle iklim değişikliği, kuraklık ve besin zinciri sorunlarının giderek daha önemli hale geldiği son yıllarda bu konuda önemli bir adım atmış olduk. Dünyada ve ülkemizde sanayi, teknoloji ve hizmet sektörünün hızlı gelişmesine rağmen tarım sektörü önemini korumaktadır. Teknoloji, sanayi ve hizmet sektörleri ne kadar gelişmiş olursa olsun, sağlıklı nesiller yetiştirmek için insanların sağlıklı ve düzenli beslenmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme ancak dengeli ve uygun tarımsal üretim ile sağlanabilir. Okullarımızda oluşturduğumuz bu güzide sera ve tarım alanları ile birlikte öğrencilerimize erken yaşlarda bu konuda farkındalık oluşturuyor ve bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Okullarımızda yapılan bu çalışmaların ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'a okul ziyaretinde Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Nezir Sevim ile Şube Müdürü Akın Arı eşlik etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA