USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

TEMA VAKFI “TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN”

Batman Tema Vakfı İl Yönetimi 13 - 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Erozyonla Mücadele Haftası’nı bir dizi etkinlikle kutladı.

TEMA VAKFI “TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN”
19-11-2023 19:15
19-11-2023 19:18
Google News

Batman Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, TEMA Vakfı Batman İl Yöneticisi Doç.Dr. Musa Kılıç ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Demir ve Tema üyeleri öğrencilere bir araya geldi.

EROZYON VURGUSU DİKKAT ÇEKTİ

TEMA Vakfı, bu yıl 13 - 19 Kasım tarihleri arasında kutlanan Erozyonla Mücadele Haftasını ‘Türkiye Çöl Olmasın’ sloganıyla karşılıyor. Ülkemizin önemli bir bölümünün çölleşme riski altında olduğunu ifade eden TEMA Vakfı Batman İl Yöneticisi Doç. Dr. Musa Kılıç, “Çölleşmenin en önemli sebeplerinden biri de erozyon. İklim kriziyle artan şiddetli yağışlarsa erozyonu artırarak topraklarımızı yok ediyor. Ülkemizde her yıl 642 milyon ton toprak erozyona uğruyor” diyerek toprağı korumanın hepimizin görevi olduğunu bir kez daha hatırlattı. Batman Üniversitesi öğretim üyelerinden ve Tema Batman İl Temsilcisi üyelerinden olan Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Halil Demir ise sunumunda Toprak, iklim değişikliği, Su ve Ağaçlandırma konularına değinerek “Sera gazı salımının 2030 yılına kadar en az %35 oranında azaltılması, kömür başta olmak üzere fosil yakıt kullanımına son verilmesi ve toprak varlığımızın korunarak çölleşme ile mücadele edilmesi konusundaki çağrımızı yineliyoruz” dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA