Sağlık

725 GRAM DOĞAN BEBEK HAYATA TUTUNDU

Batman Eğitim Araştırma Hastanesinde 725 gram olarak doğan bebek hayata tutunmayı başardı.

725 GRAM DOĞAN BEBEK HAYATA TUTUNDU
05-02-2023 13:19
05-02-2023 13:21
BATMAN

Suriyeli Adem Salim Okla’da 24. haftada 725 gram olarak doğan prematüre bebek, yeni doğanda 88 gün tedavi gördü ve 2750 gram olarak taburcu oldu.

Batman Eğitim Araştırma Hastanesinde görevli Yenidoğan Uzmanı Aslan Yılmaz "Adem Salim Okla, Suriyeli genç bir ailenin 3. bebeği olarak 24. haftada 725 gram olarak çok erken doğdu, hastanemiz bu bebeklerin doğum sonrası ilk bakımlarından itibaren tecrübeli bir ekibe sahip olduğu için ilk müdahaleleri çok hassas bir şekilde yapıldı.

Batman Eğitim Araştırma hastanesindeki pediatri uzmanı doktorlar, tecrübeli hemşireler ve destek elemanları ile büyük bir başarı sayılabilecek şekilde Bebek Okla 24 haftalık 725 gr hastanemizde doğup 88 gün yenidoğan yoğun bakımımızda yattı ve hiç bir organında hasar olmadan ve eve giderken ek bir tedavi gerekmeksizin ağızdan beslenerek taburcu oldu. Bebek Oklanın özellikle göz muayenelerinde hasar bulgusu olmaması, beyin kanaması yaşamamış olması ve eve giderken oksijen tedavisi uygulanmadan uygun tartı alımı ile taburcu olması verilen yenidoğan bakımın kalitesinin yüksek olduğunu yansıtmaktadır. Bebek Oklanın sonu güzel biten üç aylık mücadelesi sonrası ailelere önerimiz premature doğum riski olan ailelerin anne karnında yakın takiplerinin yapılacağı ve sonrasında premature bebek doğumu gerçekleşirse uygun tedavinin en hızlı şekilde yapılacağı merkezlerde bebeklerini dünyaya getirmeleri ve prematüre bebeklerin mücadeleleri için anne sütü ile desteklemelidir" dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER