Gündem

ÖĞRENCİLER BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Batman Valiliğinin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve DSİ Batman Şube Müdürlüğü iş birliğiyle ilimizde her yıl yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi amacıyla öğrencilere yönelik eğitici çalışmalar devam ediyor.

ÖĞRENCİLER BİLİNÇLENDİRİLİYOR
02-06-2023 14:34
02-06-2023 14:35

‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı çalışmalar tüm okullarda eş zamanlı olarak gerçekleşti. Yapılan bilgilendirme toplantısı ve uyarıcı video gösterimleri ile öğrenciler bilinçlendiriliyor. Ayrıca, hazırlanan uyarıcı broşürler okullarda dağıtılıyor.

Yunus Emre Anadolu Lisesinde gerçekleşen ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı bilgilendirme toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, DSİ 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal, MEM Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, Okul Müdürü Abdulbaki Gümüş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DSİ 103 Batman Şube Müdürü Yüksek İnşaat Mühendisi Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal'ın suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu ala ve durumlarla ilgili sunumunun ardından 'Su Hayattır Can Almasın' temalı video gösterimi ile devam eden program İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran'ın konuşmasıyla devam etti.

Programda, DSİ 103 Batman Şube Müdürü Mehmet Eşref İnal'ın suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu durumlarla ilgili sunumu ve ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı video gösterimi gerçekleştirildi.

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, konuşmasında her yıl birçok genç insanın tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu kanallarda ve baraj göletlerinde hayatını kaybettiğini belirtti. Boğulma vakalarının doğal bir felaket olmadığını, tamamen insani kusurlar nedeniyle meydana geldiğini vurguladı. Trafik kazalarında da alınan tedbirlerle can kayıplarının azaldığına dikkat çeken İl Müdürü Kurtaran, DSİ'nin boğulma vakalarına karşı uyarıcı ve bilgilendirici çalışmalar yürüttüğünü ve bu çabaların boğulma vakalarının yaşanmaması için olduğunu söyledi. Bu konuda gösterilen çabadan dolayı teşekkür etti.

Müdür Kurtaran, öğrencilere suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğu durum ve alanlarda uyarılara ve kurallara uymalarını, çevrelerindeki insanları da bilgilendirmelerini tavsiye etti. ‘Su Hayattır Can Almasın’ temalı videoyu öğrencilere eş zamanlı olarak izlettirdiklerini ve tatil süresince de bu bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini belirten İl Müdürü Kurtaran, DSİ şube müdürlüğüne çalışmaları için teşekkür etti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER