Gündem

TBM ETKİNLİK TAKVİMİ GÖRÜŞÜLDÜ

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ı ziyaret eden Yeşilay Batman Şube Başkanı Yılmaz Aydın yeni eğitim öğretim yılında Türkiye Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

TBM ETKİNLİK TAKVİMİ GÖRÜŞÜLDÜ
23-09-2023 23:08
23-09-2023 23:10

Yeşilay Batman Şube Başkanı Yılmaz Aydın ve beraberindeki Yeşilay yönetim kurulu üyelerini konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, ilimiz genelinde öğrencilere yönelik okullarda bu yıl gerçekleşecek olan TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) kapsamında yapılacak çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi alıp hangi kademe için hangi modüllerin uygulanacağı konusunda planlama konusunu görüştü.        

MEB ve Yeşilay'ın iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında ilimizde yapılacak etkinliklerle öğrencileri tehdit eden teknoloji ve diğer bağımlılıklarla mücadele etme, aynı zamanda sağlıklı yaşam modüllerinden oluşan başta çocuklar ve gençler olmak üzere velilerin tamamını bu konularda bilgilendirmeyi ve farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan bir önleme ve eğitim programıdır.

Yeşilay Bilim Kurulu danışmanlığında her yaşın gelişim özelliklerine uygun farklı içerikler geliştirilmiştir. Bilimsel kanıta dayalı üretilen eğitim içerikleri Türkiye'de bağımlılık alanında bir dil birliği sağlamış, Bağımlılıkla Mücadele Üst Kurulu tarafından akredite eğitim programı olarak tanımlanmıştır.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER