USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

DÜNYA’DAN YÜZ GÜLDÜREN BİR HASTA HİKAYESİ DAHA

45 yaşındaki İrfan Beştaş hasta Dünya Hastanesi’nde tam bir ekip çalışması ile sağlığına kavuştu.

DÜNYA’DAN YÜZ GÜLDÜREN BİR HASTA HİKAYESİ DAHA
02-01-2023 15:26
02-01-2023 15:27
Google News

45 yaşındaki hasta İrfan Beştaş, 40 gün önce Şırnak’tan tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle Dünya Hastanesi’ne sevk edildi.

Bilinci kapalı, genel durumu kötü, sağ kol ve bacakta hiç hareketi olmayan hasta yoğun bakımda Anestezi Uzmanı Dr. Mehmet Beşir Yıldırım ve Nöroloji Uzmanı Dr. Muzaffer Tel tarafından 20 gün takip edildi. Bilinci açılan, genel durumu düzelen ve kanaması ortadan kalkan hasta sonrasında nöroloji servisinde Uzm. Dr. Muzaffer Tel tarafından takip edildi.

Nörolojik takibi tamamlanan hasta bu defa da kolu ve bacağının tedavisi için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Osman Gün tarafından takibe alındı ve fizik tedavi programı düzenledi. Dünya Hastanesi Fizik Tedavi ünitesinde Fizyoterapist Bünyamin Özlük desteği ile 16 seanslık yoğun ve etkili programla hasta ayağa kaldırıldı.

Bilinci kapalı olarak Dünya Hastanesi’ne gelen, sağ kol ve bacağında hiç hareket olmayan hasta gelişinin 40. gününde tek başına yürüyebilir hale geldi. Fizik tedavi süreci devam eden hastanın takibi Dünya Hastanesi’nin uzman kadrosuyla devam edecek.

Beyinde damar tıkanıklıkları ve beyin kanamalarına bağlı oluşan felçler Dünya Hastanesi’nin yoğun bakım, nöroloji, beyin cerrahisi ve fizik tedavi birimleri tarafından koordineli olarak takip ediliyor.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA