USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

TEKSİAD’DA YENİ YÖNETİM

Pazar günü gerçekleştirilen Batman TEKSİAD genel kurulunda görev değişimi yapıldı. Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde yapılan seçimlere birliktelik vurgusuyla tek liste olarak gidildi.

TEKSİAD’DA YENİ YÖNETİM
31-10-2022 14:49
31-10-2022 14:51
BATMAN
Google News

Seçimden önce konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Öztürk “Üç sene önce ektiğimiz fidanların, yeşerip meyve veren dalların gölgesinde toplanmış bulunmaktayız. TEKSİAD kurucusu olma şerefini bize veren tüm meslektaşlarıma dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Görev sürem boyunca beni yalnız bırakmayan yönetim kuruluma, fedakârca çalışıp destek sundukları için huzurlarınızda onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır bu bayrağı daha ileriye taşıyacaklarından emin olduğum yeni yönetimimize sonsuz güveniyorum. TEKSİAD’ın ilkelerine sahip çıkacaklarını inanıyorum” dedi.

Yeni yönetime başarı dileklerinde bulunan Öztürk, yeni yönetimin başta işverenlere olmak üzere, sektörümüze şehrimize ve tüm halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

Tek liste ile gidilen seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Halil Yaşar seçilirken yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Bedri Çiçek, Burhan Solmaz, Cevat Ekinci, Ekrem Tüzün, Ercan Günel, Faruk Ak, Ferit Eren, Mahmut Ekinci, Mehmet Emin Sabur, Mehmet Muzaffer Ceylan, Orhan Alsaç, Serkan GÜÇ, Suat Savaş, Veysel Tekin.

AR-GE & Eğitim Kurulunda ise Aydın Arslan, Aydın Baltacı, Süleyman Pertevoğlu, Şuayb Kardaş ve Uğur Onat görev aldı.

Seçimden sonra söz alan yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı Halil Yaşar “Sektörümüz, 400 yakın firmasıyla 40 binleri geçen çalışanıyla birlikte gece gündüz üretim yaparak şehrimize önemli bir katkı sunmaktadır. Bu üretimi yaparken çoğunlukla ihracata yönelik çalışıldığı için her ay şehrimize en az 300 milyona yakın katkı sunmaktadır. Bugün şehrimizin yarısı geçimini sektörümüzden karşılamaktadır. Buda sektörümüzün geldiği nokta açısından önemlidir. Buda derneğimizin sadece tekstilcilerin değil tüm şehrimizin derneği olduğunun kanıtıdır.

Göreve geldiğimiz yeni dönemde sektörümüzü şehrimizde kalıcı hale getirmek ve geliştirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Yeni dönemde sektörümüzün en acil ihtiyacı olan pazar sorununu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmalara öncelik vereceğiz. Sektörümüzün imalat gücünü ulusal ve uluslararası pazarlarda hep beraber yapacağımız çalışmalar ile göstereceğiz” dedi.

Yeni dönemde tüm kamu kurum ve kuruluşlarından destek beklediklerini dile getiren Yaşar “unutulmamalıdır sektörümüz güçlendikçe şehrimiz de güçlenecektir, tekstil sektörü sadece tekstilcilerin değil tüm Batmanlılarındır” diyerek sözlerine sona verdi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA