USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

SAĞLIK-SEN’DEN REVİZE TALEBİ!

Sağlık-Sen Batman Şubesi, önceki gün açıklanan %25’lik memur maaş zamlarının yeterli olmadığını belirterek revize edilmesini talep etti.

SAĞLIK-SEN’DEN REVİZE TALEBİ!
03-01-2023 20:36
03-01-2023 20:38
Google News

Sağlık-Sen Batman Şubesinden yapılan açıklamada “%16.47 olarak açıklanan ve akabinde verilecek olan %8,5’lik zamla birlikte memurlara %25 oranında zam yapılması söz konusu olmuştur. Enflasyonun dalgalı seyrettiği dönemde maaşların %25 oranında zamlanması sahada olumlu karşılanmamıştır. Çünkü enflasyon karşısında çaresiz kalan memurlarımızın, hayat pahalılığı karşısında mutfağında ocağı söndürülmüş başta sağlıkçı olmak üzere kamu çalışanlarımız ve azgın piyasa fiyatlandırması karşısında eli kolu bağlanan bizler için bu zam oranı net şekilde yetersizdir.

Özellikle Covid döneminde destan yazan sağlık çalışanlarımızın hayat standardı asgari düzeye düşmüş olup neredeyse asgari ücretle eşitlenmiş durumdadır. Bir an önce açıklanan zamlar ya revize edilmelidir ya da ek zam açıklanmalıdır. Hem sahadaki hem de mutfaktaki yaşananlardan kopuk ve olumsuz ekonomik gerçeklerden bağımsız verilen bu zam oranı beklentimiz değildir, hedefimiz değildir, kabulümüz değildir. Her platformda ve her zaman Sağlık-Sen olarak sağlıkçılarımızın ve kamu çalışanlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz, sahada alın teri ile oluşan emek ve sermayemizi asla sahipsiz bırakmayacağız.

Tüm yetkilileri, memurların hak ve hukukunu koruma ve yaşam standartlarını yükseltme konusunda ortak çalışmaya davet ediyor ve zam oranlarının seyyanen ve ek zam üzerinden iyileştirilmesini talep ediyoruz” denildi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA